M55342K12B100NRTSV Vishay
M55342K12B100NRTSV Images
Please contact us for more photos of M55342K12B100NRTSV
Part Number M55342K12B100NRTSV
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 100K Ohm 10% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level M55342K12B100NRTSV
Datasheet download M55342K12B100NRTSV.pdf
Request Quotation for M55342K12B100NRTSV
M55342K12B100NRTSV Specifications
Part Number M55342K12B100NRTSV
Pin Count 2
Resistance Value 100 kOhm
Case Size 0603
Case Style Molded
Rad Hard No
Product Dimensions 1.62 x 0.81 x 0.84(Max)
Max Processing Temp 260
Power Rating 0.1 W
Military Standard MIL-PRF-55342
Mounting Surface Mount
Tolerance 10 %
Lead Finish Tin|Lead Over Nickel
Type Thick Film
Package Type SMD
Termination Style Wraparound
Supplier Package 0603
Operating Temperature -55 to 150 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.84(Max) mm
Product Length 1.62 mm