CRCW1206330RJNEAC Vishay
CRCW1206330RJNEAC Images
Please contact us for more photos of CRCW1206330RJNEAC
Part Number CRCW1206330RJNEAC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 330 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW1206330RJNEAC
Datasheet download CRCW1206330RJNEAC.pdf
Request Quotation for CRCW1206330RJNEAC
CRCW1206330RJNEAC Specifications
Part Number CRCW1206330RJNEAC
Termination Style Wraparound
Case Size 1206
Failure Rate
Rad Hard No
Package Type SMD
Type Thick Film
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Resistance Value 330 Ohm
Military Standard
Pin Count 2
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Supplier Package 1206
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
MSL Level 1
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm