PTN0805H2323DST1 Vishay
PTN0805H2323DST1 Images
Please contact us for more photos of PTN0805H2323DST1
Part Number PTN0805H2323DST1
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0805 232K Ohm 0.5% 1 5W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level PTN0805H2323DST1
Datasheet download PTN0805H2323DST1.pdf
Request Quotation for PTN0805H2323DST1
PTN0805H2323DST1 Specifications
Part Number PTN0805H2323DST1
Pin Count 2
Case Size 0805
Product Dimensions 2.03 x 1.27 x 0.84(Max)
Type Thin Film
Lead Finish Matte Tin Over Nickel
Case Style Molded
Power Rating 0.2 W
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Supplier Package 0805
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Resistance Value 232 kOhm
Termination Style Wraparound
Tolerance 0.5 %
Package Type SMD
Product Depth 1.27 mm
Product Height 0.84(Max) mm
Product Length 2.03 mm
Replacement Part Number PART-PTN0805H2323DST1
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for PTN0805H2323DST1
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
Res Thin Film 0805 205K Ohm 0.1% 1 10W \u00b110ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R