ERJP08F3742V Panasonic
ERJP08F3742V Images
Please contact us for more photos of ERJP08F3742V
Part Number ERJP08F3742V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 37.4KOhm 1% 2 3W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP08F3742V
Datasheet download ERJP08F3742V.pdf
Request Quotation for ERJP08F3742V
ERJP08F3742V Specifications
Part Number ERJP08F3742V
Supplier Package 1206
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Package Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Termination Style Wraparound
Resistance Value 37.4 kOhm
Type Thick Film
Power Rating 2/3 W
Tolerance 1 %
Pin Count 2
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Rad Hard No
Case Size 1206
Maximum Processing Temperature 260 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm