MCR03EZHF1004 ROHM
MCR03EZHF1004 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZHF1004
Part Number MCR03EZHF1004
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 1M Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZHF1004
Datasheet download MCR03EZHF1004.pdf
Request Quotation for MCR03EZHF1004
MCR03EZHF1004 Specifications
Part Number MCR03EZHF1004
Resistance Value 1 MOhm
Mounting Surface Mount
Package Type SMD
Case Size 0603
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.1 W
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin Over Nickel
Operating Temperature -55 to 155 °C
Failure Rate
Military Standard
Supplier Package 0603
Pin Count 2
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm