MCR006YZPF1000 ROHM
MCR006YZPF1000 Images
Please contact us for more photos of MCR006YZPF1000
Part Number MCR006YZPF1000
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 100 Ohm 1% 1 20W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR006YZPF1000
Datasheet download MCR006YZPF1000.pdf
Request Quotation for MCR006YZPF1000
MCR006YZPF1000 Specifications
Part Number MCR006YZPF1000
Military Standard
Failure Rate
Resistance Value 100 Ohm
Type Thick Film
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Lead Finish Matte Tin
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Case Size 0201
Package Type SMD
Power Rating 0.05 W
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Mounting Surface Mount
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm