ERJP06D1003V Panasonic
ERJP06D1003V Images
Please contact us for more photos of ERJP06D1003V
Part Number ERJP06D1003V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 100KOhm 0.5% 1 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP06D1003V
Datasheet download ERJP06D1003V.pdf
Request Quotation for ERJP06D1003V
ERJP06D1003V Specifications
Part Number ERJP06D1003V
Package Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Pin Count 2
Supplier Package 0805
Case Size 0805
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 1/2 W
Tolerance 0.5 %
Case Style Molded
Termination Style Wraparound
Resistance Value 100 kOhm
Rad Hard No
Type Thick Film
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Maximum Processing Temperature 260 °C
Lead Finish Tin
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm