ERJ-2RKF4702X Panasonic
ERJ-2RKF4702X Images
Please contact us for more photos of ERJ-2RKF4702X
Part Number ERJ-2RKF4702X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 47K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-2RKF4702X
Datasheet download ERJ-2RKF4702X.pdf
Request Quotation for ERJ-2RKF4702X
ERJ-2RKF4702X Specifications
Part Number ERJ-2RKF4702X
Case Style Molded
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Mounting Surface Mount
Resistance Value 47 kOhm
Case Size 0402
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm