ESR25JZPF3R90 ROHM
ESR25JZPF3R90 Images
Please contact us for more photos of ESR25JZPF3R90
Part Number ESR25JZPF3R90
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 3.9 Ohm 1% 1 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Embossed T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ESR25JZPF3R90
Datasheet download ESR25JZPF3R90.pdf
Request Quotation for ESR25JZPF3R90
ESR25JZPF3R90 Specifications
Part Number ESR25JZPF3R90
Supplier Package 1210
Package Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.55 mm
Mounting Surface Mount
Maximum Processing Temperature 260 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin Over Nickel
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Termination Style Wraparound
Military Standard
Failure Rate
Resistance Value 3.9 Ohm
Package Type SMD
Type Thick Film
Rad Hard No
Case Size 1210
Case Style Molded
Pin Count 2
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm