ERJU02F4R70X Panasonic
ERJU02F4R70X Images
Please contact us for more photos of ERJU02F4R70X
Part Number ERJU02F4R70X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 4.7 Ohm 1% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU02F4R70X
Datasheet download ERJU02F4R70X.pdf
Request Quotation for ERJU02F4R70X
ERJU02F4R70X Specifications
Part Number ERJU02F4R70X
Termination Style Wraparound
Supplier Package 0402
Pin Count 2
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Power Rating 0.1 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Resistance Value 4.7 Ohm
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm