ERJ1GNJ752C Panasonic
ERJ1GNJ752C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GNJ752C
Part Number ERJ1GNJ752C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 7.5K Ohm 5% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GNJ752C
Datasheet download ERJ1GNJ752C.pdf
Request Quotation for ERJ1GNJ752C
ERJ1GNJ752C Specifications
Part Number ERJ1GNJ752C
Mounting Surface Mount
Case Size 0201
Power Rating 0.05 W
Supplier Package 0201
Operating Temperature -55 to 125 °C
Resistance Value 7.5 kOhm
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm