ERJ1TRQF2R0U Panasonic
ERJ1TRQF2R0U Images
Please contact us for more photos of ERJ1TRQF2R0U
Part Number ERJ1TRQF2R0U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 2 Ohm 1% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1TRQF2R0U
Datasheet download ERJ1TRQF2R0U.pdf
Request Quotation for ERJ1TRQF2R0U
ERJ1TRQF2R0U Specifications
Part Number ERJ1TRQF2R0U
Case Style Molded
Power Rating 1 W
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 6.4 x 3.2 x 0.6 mm
Resistance Value 2 Ohm
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 6.4 mm