MCR18EZPJ105 ROHM
MCR18EZPJ105 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZPJ105
Part Number MCR18EZPJ105
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 1M Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZPJ105
Datasheet download MCR18EZPJ105.pdf
Request Quotation for MCR18EZPJ105
MCR18EZPJ105 Specifications
Part Number MCR18EZPJ105
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Case Style Molded
Tolerance 5 %
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Size 1206
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Resistance Value 1 MOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Max Processing Temp 260|265
Power Rating 0.25 W
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm