ERJ1TRQJ4R7U Panasonic
ERJ1TRQJ4R7U Images
Please contact us for more photos of ERJ1TRQJ4R7U
Part Number ERJ1TRQJ4R7U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 4.7 Ohm 5% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1TRQJ4R7U
Datasheet download ERJ1TRQJ4R7U.pdf
Request Quotation for ERJ1TRQJ4R7U
ERJ1TRQJ4R7U Specifications
Part Number ERJ1TRQJ4R7U
Operating Temperature -55 to 125 °C
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Case Style Molded
Lead Finish Tin
Product Dimensions 6.4 x 3.2 x 0.6 mm
Power Rating 1 W
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 5 %
Case Size 2512
Max Processing Temp 260
Resistance Value 4.7 Ohm
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 6.4 mm