ERJXGNJ472Y Panasonic
ERJXGNJ472Y Images
Please contact us for more photos of ERJXGNJ472Y
Part Number ERJXGNJ472Y
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 01005 4.7K Ohm 5% 1 32W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJXGNJ472Y
Datasheet download ERJXGNJ472Y.pdf
Request Quotation for ERJXGNJ472Y
ERJXGNJ472Y Specifications
Part Number ERJXGNJ472Y
Product Dimensions 0.4 x 0.2 x 0.13
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Pin Count 2
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Tolerance 5 %
Termination Style Wraparound
Power Rating 0.03125 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Resistance Value 4.7 kOhm
Case Size 01005
Product Depth 0.2 mm
Product Height 0.13 mm
Product Length 0.4 mm