ERJ1GEF75R0C Panasonic
ERJ1GEF75R0C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GEF75R0C
Part Number ERJ1GEF75R0C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 75 Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GEF75R0C
Datasheet download ERJ1GEF75R0C.pdf
Request Quotation for ERJ1GEF75R0C
ERJ1GEF75R0C Specifications
Part Number ERJ1GEF75R0C
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Case Size 0201
Lead Finish Tin
Resistance Value 75 Ohm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm