ERJS02F5112X Panasonic
ERJS02F5112X Images
Please contact us for more photos of ERJS02F5112X
Part Number ERJS02F5112X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 51.1K Ohm 1% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJS02F5112X
Datasheet download ERJS02F5112X.pdf
Request Quotation for ERJS02F5112X
ERJS02F5112X Specifications
Part Number ERJS02F5112X
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Case Size 0402
Power Rating 0.1 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Resistance Value 51.1 kOhm
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm