| Part Number | ERJ1TYF102U |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 116380 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film 2512 1K Ohm 1% 1W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERJ1TYF102U |
| Datasheet download |
| Part Number | ERJ1TYF102U |
|---|---|
| Resistance Value | 1 kOhm |
| Case Size | 2512 |
| Rad Hard | No |
| Case Style | Molded |
| Temperature Coefficient | ±200 ppm/°C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Power Rating | 1 W |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55 to 155 °C |
| Product Dimensions | 6.4 x 3.2 x 0.6 mm |
| Lead Finish | Tin |
| Tolerance | 1 % |
| Product Depth | 3.2 mm |
| Product Height | 0.6 mm |
| Product Length | 6.4 mm |
| Product Weight | 45 mg |
| Replacement Part Number | PART-ERJ1TYF102U |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Res Thin Film 0102(0805) 1.69K Ohm 1% 1 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R Download PDF datasheet for MMU01020C1691FB300.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 1206 6.8 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW12066R80JNEAC.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 1206 0.1 Ohm 1% 1 3W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJL08KF10CV.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 2512 100K Ohm 1% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Blister T R Download PDF datasheet for CRCW2512100KFKEG.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0402 11K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJU02F1102X.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 1206 180KOhm 1% 1 4W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD Waffle Download PDF datasheet for D55342E07B180ERWI.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Res Thick Film 0805 30.1K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD T R Download PDF datasheet for RC2012F3012CS.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0805 1.62K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ6ENF1621V.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0603 1.5K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW06031K50JNEA.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0603 2.67K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ3EKF2671V.pdf |