MCR03EZPD3321 ROHM
MCR03EZPD3321 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPD3321
Part Number MCR03EZPD3321
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 3.32K Ohm 0.5% 1 10W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPD3321
Datasheet download MCR03EZPD3321.pdf
Request Quotation for MCR03EZPD3321
MCR03EZPD3321 Specifications
Part Number MCR03EZPD3321
Tolerance 0.5 %
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Package Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Resistance Value 3.32 kOhm
Lead Finish Tin Over Nickel
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Termination Style Wraparound
Maximum Processing Temperature 260 °C
Type Thick Film
Supplier Package 0603
Rad Hard No
Pin Count 2
Case Style Molded
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm