ERJ1TYJ561U Panasonic
ERJ1TYJ561U Images
Please contact us for more photos of ERJ1TYJ561U
Part Number ERJ1TYJ561U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 560 Ohm 5% 1W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1TYJ561U
Datasheet download ERJ1TYJ561U.pdf
Request Quotation for ERJ1TYJ561U
ERJ1TYJ561U Specifications
Part Number ERJ1TYJ561U
Case Size 2512
Resistance Value 560 Ohm
Power Rating 1 W
Case Style Molded
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Product Dimensions 6.4 x 3.2 x 0.6 mm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 6.4 mm