ERJ2GEJ1R5X Panasonic
ERJ2GEJ1R5X Images
Please contact us for more photos of ERJ2GEJ1R5X
Part Number ERJ2GEJ1R5X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 1.5 Ohm 5% 1 10W -100ppm \u00b0C to 600ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2GEJ1R5X
Datasheet download ERJ2GEJ1R5X.pdf
Request Quotation for ERJ2GEJ1R5X
ERJ2GEJ1R5X Specifications
Part Number ERJ2GEJ1R5X
Temperature Coefficient -100 to 600 ppm/°C
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 5 %
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Rad Hard No
Resistance Value 1.5 Ohm
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm