ERJ1GEJ241C Panasonic
ERJ1GEJ241C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GEJ241C
Part Number ERJ1GEJ241C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 240 Ohm 5% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GEJ241C
Datasheet download ERJ1GEJ241C.pdf
Request Quotation for ERJ1GEJ241C
ERJ1GEJ241C Specifications
Part Number ERJ1GEJ241C
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Case Size 0201
Power Rating 0.05 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Resistance Value 240 Ohm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm