ERJ1GNF433C Panasonic
ERJ1GNF433C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GNF433C
Part Number ERJ1GNF433C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 43K Ohm \u00b11% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GNF433C
Datasheet download ERJ1GNF433C.pdf
Request Quotation for ERJ1GNF433C
ERJ1GNF433C Specifications
Part Number ERJ1GNF433C
Power Rating 1|20 W
Type Thick Film
Termination Style Wraparound
Case Size 0201
Pin Count 2
Rad Hard No
Tolerance ±1 %
Case Style Molded
Supplier Package 0201
Maximum Processing Temperature 260 °C
Package Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Resistance Value 43 kOhm
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm