ERJ2RHD2152X Panasonic
ERJ2RHD2152X Images
Please contact us for more photos of ERJ2RHD2152X
Part Number ERJ2RHD2152X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 21.5K Ohm 0.5% 1 16W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2RHD2152X
Datasheet download ERJ2RHD2152X.pdf
Request Quotation for ERJ2RHD2152X
ERJ2RHD2152X Specifications
Part Number ERJ2RHD2152X
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Max Processing Temp 260
Tolerance 0.5 %
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Resistance Value 21.5 kOhm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Power Rating 0.0625 W
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm