| Part Number | ERJ2RKF1331X |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 399930 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film 0402 1.33K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERJ2RKF1331X |
| Datasheet download |
| Part Number | ERJ2RKF1331X |
|---|---|
| Resistance Value | 1.33 kOhm |
| Product Dimensions | 1 x 0.5 x 0.35 mm |
| Max Processing Temp | 260 |
| Case Style | Molded |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Case Size | 0402 |
| Operating Temperature | -55 to 155 °C |
| Lead Finish | Tin |
| Tolerance | 1 % |
| Power Rating | 0.1 W |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/°C |
| Product Depth | 0.5 mm |
| Product Height | 0.35 mm |
| Product Length | 1 mm |
| Product Weight | 0.8 mg |
| Replacement Part Number | PART-ERJ2RKF1331X |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Res Thick Film 0805 24K Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ6GEYJ243V.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0603 4.53K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ3EKF4531V.pdf |
|
Bourns | Res Thick Film 0603 5.6K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel Download PDF datasheet for CR0603-JW-562ELF.pdf |
|
Bourns | Res Thick Film 2512 59 Ohm 1% 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRM2512-FX-59R0ELF.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 1210 20 Ohm 5% 1 2W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ14YJ200U.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 0805 100K Ohm 5% 2 5W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for ESR10EZPJ104.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 1206 158 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ8ENF1580V.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0402 20K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJU02J203X.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 1206 100K Ohm 0.01% 1 4W \u00b15ppm \u00b0C Molded SMD Waffle Pack Download PDF datasheet for PHR1206C1003LBWA.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0402 110K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ2GEJ114X.pdf |