ERJ2RKF220X Panasonic
ERJ2RKF220X Images
Please contact us for more photos of ERJ2RKF220X
Part Number ERJ2RKF220X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 22 Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2RKF220X
Datasheet download ERJ2RKF220X.pdf
Request Quotation for ERJ2RKF220X
ERJ2RKF220X Specifications
Part Number ERJ2RKF220X
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.0625 W
Max Processing Temp 260
Type Thick Film
Supplier Package 0402
Pin Count 2
Case Style Molded
Termination Style Wraparound
Resistance Value 22 Ohm
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm