ERJ2RKF5100X Panasonic
ERJ2RKF5100X Images
Please contact us for more photos of ERJ2RKF5100X
Part Number ERJ2RKF5100X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 510 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2RKF5100X
Datasheet download ERJ2RKF5100X.pdf
Request Quotation for ERJ2RKF5100X
ERJ2RKF5100X Specifications
Part Number ERJ2RKF5100X
Case Style Molded
Lead Finish Tin
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Tolerance 1 %
Resistance Value 510 Ohm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Max Processing Temp 260
Power Rating 0.1 W
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Rad Hard No
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm