ERJ3EKF22R1X Panasonic
ERJ3EKF22R1X Images
Please contact us for more photos of ERJ3EKF22R1X
Part Number ERJ3EKF22R1X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 22.1 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ3EKF22R1X
Datasheet download ERJ3EKF22R1X.pdf
Request Quotation for ERJ3EKF22R1X
ERJ3EKF22R1X Specifications
Part Number ERJ3EKF22R1X
Resistance Value 22.1 Ohm
Pin Count 2
Supplier Package 0603
Rad Hard No
Case Style Molded
Type Thick Film
Termination Style Wraparound
Mounting Surface Mount
Maximum Processing Temperature 260 °C
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin
Package Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Tolerance 1 %
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm