ERJ3EKF6982V Panasonic
ERJ3EKF6982V Images
Please contact us for more photos of ERJ3EKF6982V
Part Number ERJ3EKF6982V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 69.8K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ3EKF6982V
Datasheet download ERJ3EKF6982V.pdf
Request Quotation for ERJ3EKF6982V
ERJ3EKF6982V Specifications
Part Number ERJ3EKF6982V
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Case Style Molded
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Resistance Value 69.8 kOhm
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm