ERJ6BQF1R8V Panasonic
ERJ6BQF1R8V Images
Please contact us for more photos of ERJ6BQF1R8V
Part Number ERJ6BQF1R8V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 1.8 Ohm 1% 1 3W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6BQF1R8V
Datasheet download ERJ6BQF1R8V.pdf
Request Quotation for ERJ6BQF1R8V
ERJ6BQF1R8V Specifications
Part Number ERJ6BQF1R8V
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Case Style Molded
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Power Rating 0.33 W
Tolerance 1 %
Resistance Value 1.8 Ohm
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm