ERJ3GEYJ272V Panasonic
ERJ3GEYJ272V Images
Please contact us for more photos of ERJ3GEYJ272V
Part Number ERJ3GEYJ272V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 2.7K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ3GEYJ272V
Datasheet download ERJ3GEYJ272V.pdf
Request Quotation for ERJ3GEYJ272V
ERJ3GEYJ272V Specifications
Part Number ERJ3GEYJ272V
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Resistance Value 2.7 kOhm
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Case Style Molded
Rad Hard No
Type Thick Film
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Package Type SMD
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm