ERJ3GEYJ683V Panasonic
ERJ3GEYJ683V Images
Please contact us for more photos of ERJ3GEYJ683V
Part Number ERJ3GEYJ683V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 68K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ3GEYJ683V
Datasheet download ERJ3GEYJ683V.pdf
Request Quotation for ERJ3GEYJ683V
ERJ3GEYJ683V Specifications
Part Number ERJ3GEYJ683V
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 68 kOhm
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm