RMCF0603FT88K7 Stackpole
RMCF0603FT88K7 Images
Please contact us for more photos of RMCF0603FT88K7
Part Number RMCF0603FT88K7
Manufacturer Stackpole
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 88.7K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level RMCF0603FT88K7
Datasheet download RMCF0603FT88K7.pdf
Request Quotation for RMCF0603FT88K7
RMCF0603FT88K7 Specifications
Part Number RMCF0603FT88K7
Mounting Surface Mount
Resistance Value 88.7 kOhm
Product Dimensions 1.55 x 0.8 x 0.45 mm
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm