ERJ3RBD123V Panasonic
ERJ3RBD123V Images
Please contact us for more photos of ERJ3RBD123V
Part Number ERJ3RBD123V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 12K Ohm 0.5% 1 16W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ3RBD123V
Datasheet download ERJ3RBD123V.pdf
Request Quotation for ERJ3RBD123V
ERJ3RBD123V Specifications
Part Number ERJ3RBD123V
Resistance Value 12 kOhm
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Case Style Molded
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Tolerance 0.5 %
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Power Rating 0.0625 W
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm