MCR03EZPJ331 ROHM
MCR03EZPJ331 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPJ331
Part Number MCR03EZPJ331
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 330 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPJ331
Datasheet download MCR03EZPJ331.pdf
Request Quotation for MCR03EZPJ331
MCR03EZPJ331 Specifications
Part Number MCR03EZPJ331
Failure Rate
Military Standard
Resistance Value 330 Ohm
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Type Thick Film
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Case Size 0603
Power Rating 0.1 W
Package Type SMD
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm