ERJ3RQF1R2V Panasonic
ERJ3RQF1R2V Images
Please contact us for more photos of ERJ3RQF1R2V
Part Number ERJ3RQF1R2V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 1.2 Ohm 1% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ3RQF1R2V
Datasheet download ERJ3RQF1R2V.pdf
Request Quotation for ERJ3RQF1R2V
ERJ3RQF1R2V Specifications
Part Number ERJ3RQF1R2V
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Max Processing Temp 260
Resistance Value 1.2 Ohm
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Case Size 0603
Tolerance 1 %
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm