ERJ6ENF1691V Panasonic
ERJ6ENF1691V Images
Please contact us for more photos of ERJ6ENF1691V
Part Number ERJ6ENF1691V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 1.69K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6ENF1691V
Datasheet download ERJ6ENF1691V.pdf
Request Quotation for ERJ6ENF1691V
ERJ6ENF1691V Specifications
Part Number ERJ6ENF1691V
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Resistance Value 1.69 kOhm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Rad Hard No
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm