SMM02040C1003FB300 Vishay
SMM02040C1003FB300 Images
Please contact us for more photos of SMM02040C1003FB300
Part Number SMM02040C1003FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0204(1406) 100K Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level SMM02040C1003FB300
Datasheet download SMM02040C1003FB300.pdf
Request Quotation for SMM02040C1003FB300
SMM02040C1003FB300 Specifications
Part Number SMM02040C1003FB300
Military Standard
Failure Rate
Rad Hard No
Type
Max Processing Temp 260
Case Style Conformal
Package Type Melf
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Case Size 0204(1406)
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Resistance Value 100 kOhm
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Product Dimensions 3.6 mm
Tolerance 1 %
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm