ERJ6ENF2203V Panasonic
ERJ6ENF2203V Images
Please contact us for more photos of ERJ6ENF2203V
Part Number ERJ6ENF2203V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 220K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6ENF2203V
Datasheet download ERJ6ENF2203V.pdf
Request Quotation for ERJ6ENF2203V
ERJ6ENF2203V Specifications
Part Number ERJ6ENF2203V
Resistance Value 220 kOhm
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Type Thick Film
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Power Rating 0.125 W
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Package Type SMD
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm