ERJ6ENF5231V Panasonic
ERJ6ENF5231V Images
Please contact us for more photos of ERJ6ENF5231V
Part Number ERJ6ENF5231V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 5.23K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6ENF5231V
Datasheet download ERJ6ENF5231V.pdf
Request Quotation for ERJ6ENF5231V
ERJ6ENF5231V Specifications
Part Number ERJ6ENF5231V
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Resistance Value 5.23 kOhm
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm