ERJ6ENF5492V Panasonic
ERJ6ENF5492V Images
Please contact us for more photos of ERJ6ENF5492V
Part Number ERJ6ENF5492V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 54.9K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6ENF5492V
Datasheet download ERJ6ENF5492V.pdf
Request Quotation for ERJ6ENF5492V
ERJ6ENF5492V Specifications
Part Number ERJ6ENF5492V
Rad Hard No
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 54.9 kOhm
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Power Rating 0.125 W
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm