ERJ6ENF6203V Panasonic
ERJ6ENF6203V Images
Please contact us for more photos of ERJ6ENF6203V
Part Number ERJ6ENF6203V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 620K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6ENF6203V
Datasheet download ERJ6ENF6203V.pdf
Request Quotation for ERJ6ENF6203V
ERJ6ENF6203V Specifications
Part Number ERJ6ENF6203V
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Mounting Surface Mount
Resistance Value 620 kOhm
Lead Finish Tin
Case Size 0805
Power Rating 0.125 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm