ERJ6ENF6981V Panasonic
ERJ6ENF6981V Images
Please contact us for more photos of ERJ6ENF6981V
Part Number ERJ6ENF6981V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 6.98K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6ENF6981V
Datasheet download ERJ6ENF6981V.pdf
Request Quotation for ERJ6ENF6981V
ERJ6ENF6981V Specifications
Part Number ERJ6ENF6981V
Resistance Value 6.98 kOhm
Case Style Molded
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Case Size 0805
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm