ERJ1GEF6982C Panasonic
ERJ1GEF6982C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GEF6982C
Part Number ERJ1GEF6982C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 69.8K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GEF6982C
Datasheet download ERJ1GEF6982C.pdf
Request Quotation for ERJ1GEF6982C
ERJ1GEF6982C Specifications
Part Number ERJ1GEF6982C
Lead Finish Tin
Max Processing Temp 260
Operating Temperature -55 to 125 °C
Resistance Value 69.8 kOhm
Power Rating 0.05 W
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Size 0201
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm