ERJ6GEYJ155V Panasonic
ERJ6GEYJ155V Images
Please contact us for more photos of ERJ6GEYJ155V
Part Number ERJ6GEYJ155V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 1.5M Ohm 5% 1 8W -400ppm \u00b0C to 150ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6GEYJ155V
Datasheet download ERJ6GEYJ155V.pdf
Request Quotation for ERJ6GEYJ155V
ERJ6GEYJ155V Specifications
Part Number ERJ6GEYJ155V
Tolerance 5 %
Rad Hard No
Type Thick Film
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Resistance Value 1.5 MOhm
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Power Rating 0.125 W
Package Type SMD
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient -400 to 150 ppm/°C
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm