ERJ6GEYJ204V Panasonic
ERJ6GEYJ204V Images
Please contact us for more photos of ERJ6GEYJ204V
Part Number ERJ6GEYJ204V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 200K Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6GEYJ204V
Datasheet download ERJ6GEYJ204V.pdf
Request Quotation for ERJ6GEYJ204V
ERJ6GEYJ204V Specifications
Part Number ERJ6GEYJ204V
Resistance Value 200 kOhm
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Type Thick Film
Tolerance 5 %
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Case Size 0805
Package Type SMD
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm