ERJ8ENF1500V Panasonic
ERJ8ENF1500V Images
Please contact us for more photos of ERJ8ENF1500V
Part Number ERJ8ENF1500V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 150 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8ENF1500V
Datasheet download ERJ8ENF1500V.pdf
Request Quotation for ERJ8ENF1500V
ERJ8ENF1500V Specifications
Part Number ERJ8ENF1500V
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Resistance Value 150 Ohm
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm