ERJ8ENF1740V Panasonic
ERJ8ENF1740V Images
Please contact us for more photos of ERJ8ENF1740V
Part Number ERJ8ENF1740V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 174 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8ENF1740V
Datasheet download ERJ8ENF1740V.pdf
Request Quotation for ERJ8ENF1740V
ERJ8ENF1740V Specifications
Part Number ERJ8ENF1740V
Max Processing Temp 260
Resistance Value 174 Ohm
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm