ERJ8ENF2150V Panasonic
ERJ8ENF2150V Images
Please contact us for more photos of ERJ8ENF2150V
Part Number ERJ8ENF2150V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 215 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8ENF2150V
Datasheet download ERJ8ENF2150V.pdf
Request Quotation for ERJ8ENF2150V
ERJ8ENF2150V Specifications
Part Number ERJ8ENF2150V
Case Size 1206
Resistance Value 215 Ohm
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm