ERJ8ENF2550V Panasonic
ERJ8ENF2550V Images
Please contact us for more photos of ERJ8ENF2550V
Part Number ERJ8ENF2550V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 255 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8ENF2550V
Datasheet download ERJ8ENF2550V.pdf
Request Quotation for ERJ8ENF2550V
ERJ8ENF2550V Specifications
Part Number ERJ8ENF2550V
Case Size 1206
Resistance Value 255 Ohm
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm